Menu

dom i wnętrza

burza inspiracji czyli wszystko o wnętrzach

Układ chłonny

inspirujacewnetrza

img_miniature

Do układu chłonnego zalicza się: naczynia chłonne (limfatyczne), węzły chłonne, migdałki, grasicę, śledzionę i chłonkę. Układ chłonny — mówiąc najogólniej — ma za zadanie odprowadzanie płynów z przestrzeni międzykomórkowych poprzez węzły chłonne i drogą przewodów chłonnych doprowadzenie ich do układu żylnego. Naczynia i węzły chłonne poszczególnych części ciała można podzielić na powierzchowne i głębokie.

Największym, głównym naczyniem chłonnym jest przewód piersiowy, który uchodzi w lewym kącie żylnym (jest to miejsce połączenia żyły podobojczykowej z żyłą szyjną wewnętrzną lewą). Przewód ten drenuje całą dolną część ciała (kończyny dolne, miednicę, brzuch) i lewą górną połowę ciała. Prawą górną część ciała drenuje przewód chłonny prawy, uchodzący do prawego kąta żylnego. Przewód piersiowy rozpoczyna się w górnej części jamy brzusznej zbiornikiem mleczu. Powstaje on z połączenia pni chłonnych lędźwiowych, zbierających chłonkę z dolnej części ciała.

Naczynia chłonne powierzchowne umiejscowione są w skórze i tkance podskórnej. Naczynia i węzły chłonne głębokie usytuowane są w sąsiedztwie naczyń krwionoś­nych o większej średnicy. Naczynia chłonne mają zastawki, które zapewniają odpływ (przepływ) chłonki tylko w jednym kierunku. Naczynia chłonne leżą w przestrzeniach o zmiennym ciśnieniu, co powoduje przesuwanie się ich zawartości (znajdującego się w nich płynu, chłonki) ku górze. Naczynia chłonne odprowadzają chłonkę do regionalnych węzłów chłonnych. Należy podkreślić, że naczynia i węzły chłonne znajdują się w każdym zakątku organizmu człowieka. W obrębie głowy są to węzły chłonne: potyliczne, sutkowe, przyusznicze powierzchowne i głębokie twarzowe: policzkowe, nosowo-wargowe, jarzmowe, żuchwowe.

Na szyi będą to węzły chłonne podbródkowe, podżuchwowe, szyjne przednie powierzchowne i głębokie (np.: przedkrtaniowe, tarczowe przed- i przytchawiczne) oraz szyjne boczne powierzchowne i głębokie (leżące wzdłuż przebiegu żyły szyjnej wewnętrznej), oraz nadobojczykowe i zagardłowe.

W obrębie kończyny górnej występują również naczynia i węzły chłonne, umiejs­cowione w różnych jej częściach. Węzły chłonne umiejscowione są w dole łok­ciowym ]. W obrębie ramienia położone są naczynia i węzły chłonne ramienia , które łączą się z dużym zgrupowaniem węzłów leżącym w jamie pachowej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polecam http://cotynatonews.pl/2016/01/24/kolorowy-makijaz-oczu/

Jeśted - Czechy

inspirujacewnetrza

2871969d06c20d2jested2

Jeśted to nowy, działający od 2001 r., ośro­dek narciarski. Leży on niedaleko miasta Liberec, w Kotlinie Libereckiej, między Gó­rami Izerskimi a górą Jeśted (stąd nazwa ośrodka). Na szczycie wzniesienia znajdu­je się charakterystyczna wieża, która pełni funkcję nadajnika telewizyjnego, a także hotelu i restauracji. Ośrodek powstał jako centrum imprez sportowych, dzięki czemu ma bardzo dobrą, nowoczesną i wciąż rozwijającą się infrastrukturę narciarską. Choć kompleks ten jest przeznaczony dla profesjonalistów, także początkujący i średnio zaawansowani narciarze znajdą tu odpowiednie dla siebie trasy zjazdowe.

Będąc w Jeśted, nie sposób nie odwiedzić wspomnianej 100-metrowej wieży na szczycie góry. Jej oryginalny hiperboidalny kształt spowodował, że znalazła się ona wśród pretendentów do wpisania na Li­stę Światowego Dziedzictwa Kulturalne­go i Przyrodniczego UNESCO. Na zboczu masywu usytuowana jest również skocz­nia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K-120. Organizowane na niej konkursy są zaliczane do Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego. Amatorzy czynnego wypoczynku w Jeśted mogą skorzystać z lodowiska lub zdecydować się na lot pa­ralotnią. W położonym nieopodal mieście Liberec warto obejrzeć Stary Zamek, ratusz, a także ogród zoologiczny.

NARTY

Na terenie stacji na narciarzy czeka 11 tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Najdłuższa z nich. „Turisticka", ma 2600 m długości. Jest to jedna z trzech nartostrad, na których szlify mogą zdoby­wać początkujący amatorzy białego sza­leństwa. Pozostałe dwie to: stok szkoły narciarskiej i oświetlana „Bucharka". Tylko trasa „Slalomovy svah" (920 m) przezna­czona jest dla najbardziej doświadczonych narciarzy, pozostałe nartostrady cechuje średni poziom trudności. Zastosowany w ośrodku specjalny system naśnieżania (obejmujący swoim zasięgiem 98% stoków) jest gwarancją, że na stokach I nigdy nie zabraknie białego puchu. Do 1 dyspozycji gości ośrodka oddano aż osiem j wyciągów. Nowością jest kolejka górska, | której wagonik jest w stanie pomieścić I jednorazowo aż 38 osób. Poza nią funk- j cjonują tu trzy wyciągi krzesełkowe (dwa poczwórne i jeden podwójny) oraz cztery j - orczykowe. Najdłuższym z nich jest 1470- I -metrowy orczyk „Skałka". Oprócz tras zjazdowych w Jeśted są także specjalnie przygotowane trasy do uprawiania nariciarstwa biegowego. Jeśli ktoś czuje się na siłach, może również zmierzyć się z jedną I z działających tu skoczni narciarskich. 

JS001220_web_jetdu

Jested4

 

Jak pozbyć się rozstępów?

inspirujacewnetrza

            Rozstępy pojawiają się na skórze po ciąży oraz wtedy, gdy zrzucimy sporą ilość kilogramów. Wyglądają nieestetycznie, dlatego warto jak najszybciej podjąć z nimi walkę. Część kobiet stara się zmniejszyć rozstępy, które już się pojawiły, inne pragną zapobiegać powstawaniu kolejnych. Czego szukać w składzie kosmetyków?

  • Składniki nawilżające przywracają skórze odpowiednią kondycję i wygładzają ją. Należy do nich chociażby mocznik, gliceryna czy kwas hialuronowy.
  • Antyoksydanty chronią komórki skóry przed przedwczesnym starzeniem się. W preparacie warto szukać witamin A, C oraz E.
  • Aminokwasy odbudowują skórę. Nadają jej elastyczności i właściwej gęstości.
  • Pantenol zmiękcza naskórek.
  • Składniki zapewniające skórze jędrność to m.in. olej arganowy.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom preparat sprawi, że rozstępy staną się mniej widoczne, skóra wygładzona i elastyczna. Aby uzyskać taki efekt, musimy stosować preparat regularnie. Co oferują nam producenci?

  • Mamma Mia to propozycja marki Ziaja. Krem przeznaczony jest dla kobiet w ciąży, które chcą zapobiegać powstawaniu rozstępów. Składniki pobudzają syntezę kolagenu i elastyny.
  • Eveline Slim Extreme to serum, które efektywnie redukuje rozstępy. Zmniejsza ich widoczność i wygładza skórę. Poprawia napięcie naskórka.
  • Eveline Slim Exteme 3D to ujędrniający preparat, który pomaga wysmuklić sylwetkę, zredukować cellulit i zmniejszyć widoczność rozstępów. Zawarty w serum miłorząb japoński wygładza rozstępy oraz zapobiega pojawianiu się nowych.

51cU19lYJPL._SX300_kremprzeciwrozstepomm_871Polecam naturalne farby do włosów w sklepie matique.pl

Jakie kafelki łazienkowe są najczęściej polecane przez profesjonalistów

inspirujacewnetrza

Kafelki łazienkowe kafelkom łazienkowym nierówne. Tak jak w przypadku innych materiałów do wykończenia wnętrz, również kafle do łazienki są bardzo zróżnicowane pod względem jakości, ceny oraz estetyki. Ponieważ remontu łazienki nie wykonuje się co rok, specjaliści radzą, by wybierać do urządzania i wykończenia łazienki materiały możliwie najlepszej jakości. Tanie kafelki łazienkowe są nie tylko mniej estetyczne, lecz także znacznie mniej wytrzymałe. Trudno się je przycina, ponieważ z reguły są bardziej kruche i łatwiej pękają. Oczywiście nie jest regułą, że najtańsze płytki zawsze charakteryzują się niższą jakością, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zasięgnąć porady specjalistów i fachowców, którzy doradzą, które materiały są godne uwagi a które należy omijać z daleka. Jeśli chodzi o kafelki łazienkowe z tak zwanej górnej półki, to w ślad za wyższą ceną przeważnie idzie lepsza jakość wykonania, bardziej nowoczesne technologie produkcji i o wiele większy wybór, jeśli chodzi o wzornictwo i, mówiąc ogólnie, design. Firmy produkujące droższe kafelki łazienkowe systematycznie wprowadzają do swojej oferty nowe wzory, podążając za obowiązującymi trendami w urządzaniu i dekoracji wnętrz. Jeśli więc chce się mieć nowocześnie i modnie zagospodarowaną łazienkę, trzeba się liczyć z większymi wydatkami, dlatego warto skorzystać z prostego programu do kosztorysu. Właściciele niewielkich łazienek są pod tym względem w lepszej pozycji, ponieważ nawet jeśli wybiorą pochodzące z najnowszej kolekcji, drogie kafelki łazienkowe, to z uwagi na metraż pomieszczenia, nie będą zmuszeni to poniesienia zbyt dużych wydatków. Specjaliści z zakresu remontów i dekoracji wnętrz zawsze podkreślają, że warto wybierać możliwie najbardziej klasyczne i najprostsze wzory kafli. Charakter pomieszczeniu, jakim jest łazienka, można nadać poprzez zastosowanie odpowiednich dodatków.Dzięki temu, nawet jeśli dotychczasowy wystrój nieco nas znuży, można go w bardzo łatwy i niedrogi sposób zmienić, dostosowując do indywidualnych upodobań i zmieniających się trendów.

Polecam aplikacje do kosztorysowania

kolekcja_sandy_wind_opoczno_150114

plytkiozdobne1

Rino_grys_aranz_lazienka

nowoczesneplytkidolazienkizwzoremstrukturalnym_1926022

 

Ceny mebli na rynku

inspirujacewnetrza

Meble kupowane jako nowe kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Obecnie to spory wydatek ale dużo sklepów daje rabaty dla klientów. Widać to w gazetkach jakie trafiają do skrzynki pocztowej. Ceny dzielą się w zależności od tego jakie meble są akurat sprzedawane.

Komplety, sofy, kanapy, szafy, regały i zestawy kosztują od dwóch do nawet czterech tysięcy złotych. Natomiast pojedyncze meble drobne takie jak stołki, biurka, krzesła, pufy, fotele kosztują średnio pięćset złotych za sztukę. Ceny zmieniają się ponieważ rynek na to wpływa. Meble polskie są tańsze niż zagraniczne ponieważ z innego materiału. Poza tym na zagraniczne meble wpływają koszty transportu międzynarodowego. Jeśli meble są renomowane wtedy za pojedyncze sztuki już płaci się kilka tysięcy złotych ale za to służą przez lata. Każdy mebel nawet po przecenie ma swoją gwarancję. Natomiast meble używane są o wiele tańsze, tak że stać na to każdego. Można je kupić nawet za kilka złotych ponieważ to ludzie je wyprzedają.

przytulne-i-nowoczesne-aranzacje-wnetrz-meble-wloskie-i-skandynawskie_265320

Dostawa mebli do domu

inspirujacewnetrza

Meble przywożone do domu mogą być przez firmę transportową, przeprowadzkową a także firmę która ma umowę ze sklepem meblowym. Jest to wybór klienta ponieważ to on o tym decyduje. Jeżeli ilość mebli jest duża, wtedy trzeba zamówić ciężarówkę, aby je zmieścić i nie uszkodzić. Sam transport musi być zabezpieczony tak, aby dostarczyć meble nawet setki kilometrów. Dowóz do domu jest ogromnie wygodne i nie trzeba mieć własnego samochodu. Za dostawę można zapłacić lub nie, ale zależy to od sklepu ponieważ niektóre dodatkowe usługi są wliczone w cenę mebli. Po dostawie do domu trzeba meble wnieść. Jeśli jest winda, wtedy jest o wiele łatwiej. W gorszym wypadku są osoby które mieszkają na najwyższym pietrze. Jest to trudne aby wnieść tak wysoko szczególnie meble ciężkie dlatego wysyła się do tego kilka osób. Wszystko trzeba dobrze zaplanować, aby w ciągu kilku godzin uwinąć się z przewozem i dostarczeniem do domu. Dostawa jest wykonywana w ciągu jednego dnia ponieważ takich klientów jest dużo.

jak-rozpoznac-czy-mebel-jest-dobrej-jakosci_573374

Kupowanie mebli w sklepie

inspirujacewnetrza

Kupowanie mebli to proces i trzeba na to znaleźć mnóstwo wolnego czasu. Jest bardzo dużo sklepów do których trzeba pojechać i je odwiedzić.

Najpierw należy meble obejrzeć i zobaczyć co jest dostępne. Warto porozmawiać z doradcą od mebli ponieważ łatwiej dokonać wyboru. Trzeba również wybrać czy chce się meble z dostawą, czy samemu się odbierze. Są sklepy tradycyjne, a także internetowe dlatego warto popatrzeć na oba rozwiązania. Jeśli ktoś oddaje swoje zakupy projektantom wnętrz ponieważ się buduje wówczas ten etap go nie interesuje. Natomiast projektant robi to bardzo szybko ponieważ wie, co do siebie pasuje a co nie. Kupowanie mebli to głównie wybór odpowiednich mebli, płacenie za nie a potem czekanie na dostawę. Ostatni etap to ustawienie lub zamontowanie w danym pomieszczeniu. Niektórzy lubią kupować meble, ponieważ są nowe i bardzo ładne. Najwięcej osób kupuje wtedy kiedy się buduje, przeprowadza do nowego mieszkania, a także robi na nowo remonty. Sklepy odnotowują głównie latem większą sprzedaż.

 

kupowanie-mebli

Dodatki w aranżacji mieszkania.

inspirujacewnetrza

Dodatki są bardzo ważne w dekorowaniu naszych mieszkań dzięki nim można odciągnąć uwagę od tego że nasze mieszkanie nie są bogato wykończone.

Dzięki wzorzystemu dywanowi możemy odwrócić uwagę od taniej wykładziny którą daliśmy w naszym pokoju. A piękny i kolorowy obrus przykryje nasz stary stół. Nie było nas stać na nową umywalkę czy na nowiutką wannę nic nie szkodzi , dzięki nowemu kranowi nasze sprzęty będą wyglądały prawie jak nowe. Warto również nie montować dobrego oświetlenia gdyż dzięki niemu będzie widać każdy zarys na meblach czy niedoskonalenia w naszym pokoju. Lepiej aby nasze oświetlenie było przyciemnione i lekko rozproszone to da przyjemniejszy efekt. Można również zakupić lampę o ciekawym wyglądzie to odciągnie gości od rys na meblach . Nie warto jednak oszczędzać na rzeczach które są nam bardzo potrzebne jak lodówka kuchenka czy panele , bo możemy na tym wyjść jeszcze gorzej , jeśli coś się zepsuje po roku będziemy musieli kupić to drugi raz. Czasem warto wydać czasem nie wiele więcej a nie kupować za rok nowego sprzętu. Bo wyjdzie nas to dwa razy drożej.

 

257408934921398066_DKOie5sR_c

Kolekcja1

s2_169375

 

Jak tanio urządzić mieszkanie

inspirujacewnetrza

Nie zawsze stać nas na drogie, ekskluzywne mieszkanie ?? Tutaj znajdziecie parę cennych porad , aby nasze mieszkanie nie wyszło zbyt drogo. Przed zakupami musimy pomyśleć co będzie dla nas najbardziej potrzebne , czego używamy najczęściej a czego najmniej.

Skupmy sie najpierw na wykładzinie , w sypialni będzie nam potrzebna ona cieplejsza ale zaraz tańsza gdyż nie jest ona używana tak często jak wykładzina na korytarzu , tam potrzeba droższą aby mogła być łatwiej utrzymana w czystości oraz która jest bardziej odporna na wilgoć. Warto na zakupy wybrać się do dużych marketów budowlanych , gdzie można spotkać mnóstwo ofert i czasem nawet trafić na promocję gdy jest końcówka kolekcji. Nie warto na farbę wydawać dużo pieniędzy , gdyż po latach farba może nam się znudzić lub farba może zblaknąć albo nawet mogą pojawić się dziury po gwoździach czy nawet niechciane plamki. Bardzo modne jest również ozdobienie jednej siany tapetą bardzo wyraźną , natomiast resztę pomalować farbą o kolorach neutralnych . To sprawi że nasz pokój zrobi się nowoczesny. Lepiej poszukać w marketach tanich zestawów mebli niż zbierać od rodziny mebli , pokój nie będzie wyglądał estetycznie jeśli każdy mebel będzie w innym kolorze i z innego materiału. Jeśli jednak nie stać nas na zakup nowych mebli z promocji , możemy zakupić używane przez stronkę internetową , na pewno znajdzie się odpowiednie dla siebie. Ważne że wtedy meble będą do siebie pasowały .

 

nowoczesne-wnetrze-funkcjonalne-14

Aranżacja wnętrza

inspirujacewnetrza

aranzacje_wnetrz_wnetrza_domu_1160883Nie zawsze trzeba wydawać bardzo wiele pieniędzy by można było coś zmienić w danym wnętrzu. Dlatego coraz więcej osób jest zainteresowanych zmianami w swoim mieszkaniu, ale jednocześnie nie mają zamiaru wydawać na ten cel dużej sumy pieniędzy. W jaki sposób można będzie coś takiego zrealizować? Przede wszystkim ogromne znaczenie ma samo podejście do takich zmian, jak i również dokładne rozplanowanie ich w czasie. Prawda jest, że przecież każdy ma inne oczekiwania. Dlatego ciekawym rozwiązaniem będzie spisanie wszystkiego a kartce. Można w ten sposób wyeliminować wszystkie propozycje, które wymagają jednak bardzo dużego nakładu gotówki. W ten sposób zostaną nam dokładnie małe zmiany, na które nas stać. Wystarczy że zmienimy same dodatki w danym wnętrzu, a ono samo nabierzemy większego charakteru, jak i również można będzie inaczej się poczuć gdy będziemy w nim przebywali. Warto jest więc w taki sposób do tego podejść, a wszystko wyda nam się znacznie bardziej proste. Od nas w końcu zależy na jakie zmiany się zdecydujemy oraz ile wydamy.

© dom i wnętrza
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci